Misyonumuz

İnterboya ile tanışan müşterilerle, gerçek ihtiyaçlarını anlamaya, en doğru çözümleri yaratmaya ve umutsuzluğa yer bırakmadan tam memnuniyete dayalı, mutlaka başarmayı hedefleyen ve en önemlisi yaşam boyu sürecek bir mutluluğa ortak olmaktır.

Vizyonumuz

Sosyal sorumluluğumuzun bilincinde olarak, dünya standartlarında sürdürülebilir karlılık ve yüksek verimlilikle faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün gören sektörümüz içerisinde farkıyla değer yaratan, meslektaşlarının örnek aldığı, her aşamasıyla bir boyadan daha fazlasını sunan, evrensel, saygın ve yüksek memnuniyet sağlamış, lider güvenilir, hizmet ve teknik servis mühendisliğiyle birlikte standart kalitesiyle tanınan ve sevilen ama aynı zamanda da ülkemizi dünyada her önemli alanda liderliğe ve başarıya taşıyacak yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu tüm organizasyonlarda; bilgi birikimimizle, tecrübemizle, enerjimizle ve inancımızla yer alarak;  eğitime, sağlığa, çevreye ve tarihi değerlerimize de sahip çıkarak kendi mesleki alanımızda ki harika bir planın mimarı olarak:  Türkiye’nin en büyük boya üreticisi olmak.

Interboya
OHSAS 18001 / ISO9001:2008 / ISO14001:2004
belgelerine sahiptir
ve bu sistemlerin tüm araçlarıyla birlikte yönetim odaklıdır.

 Değerlerimiz

Saygı, sevgi ve şeffaf
İşimizi sever, hakkıyla ve gönülden yaparız.
Sözlerimizde net, yerine getirmeye ve sonuçlarını da bildirmeye gayret ederiz.,
Çalışma arkadaşlarımızla: yeniliklere, gelişmeye ve sizlerle birlikte değer yaratarak; harika bir takım ve olmak isteriz.
Dürüst, şeffaf ve tutarlı davranır, bu sayede tüm ilişkilerde güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız.
“Biz”
Biz, bize verilen desteği önemser; müşterilerimize özellikle kalite/maliyet avantajı sağlar, rekabet güçlerini de arttırarak memnun ederiz.
Biz bireysel başarıyla birlikte ama daha çok takım ve kurum performansını önemser ve destekleriz.
Biz önce dinler gerçekten tam olarak anladığımızı anladığımızda konuşur, yardımcı olabileceğimiz bir konuysa yeteneklerimiz doğrultusunda elimizden gelen desteği gösteririz.
Biz her türlü tecrübe ve uzmanlığı önemser saygıda kusur etmeyiz.
Biz kararlarımızı küresel düşünüp, yerel ilkelere uygulayarak alırız.
Biz birbirimizi, toplumumuzu ve çevreyi korur ve destekleriz.

Liderlik

Değişimden ve yenilikten korkmayız; aksine değişmeyen tek gerçeğin değişim olduğunun bilinciyle onu kucaklar; değişimin en hızlı ve olumlu bir biçimde yaşamımıza geçmesi için kendimiz dahil herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini biliriz.
Hatalarımızdan öğreniriz ve hatalarımızı tekrarlamadığımız sürece de inisiyatif kullanır kullanmayı teşvik ederiz.
Görünür ve ölçülebilir değerlere göre tanımladığımız performansı, samimi, adil ve tutarlı bir şekilde değerlendiririz.
Birbirimizi geliştirmeye yönelik olmak koşuluyla samimi eleştiri ve özeleştirilerle: başarılı ya da başarısız yapılan bir işi mutlaka takdir ederiz.
Üslup önemli olmakla birlikte
düşüncelerimizi ve inandığımız konuları sonuna kadar savunur, hayata geçirmek için yapıcı bir şekilde çalışırız.

Global Oyuncu
 • İhracat fırsatlarının araştırılarak sektör payında hızlı gelişim elde etmek,
 • Müşterilerine küresel kalite sunmak,
 • Uluslararası sanayiye daha güçlü entegre olmak,
 • Uzakdoğu, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Körfez Bölgesi pazarlarında en büyük paya sahip olmak.
Yaratıcılık

Bir işin ve konunun neden olamayacağını değil, yeni çözümler ve alternatifler geliştirerek nasıl daha doğru bir biçimde yapılabileceğini düşünür ve paylaşırız.
Bilgi birikimimizden, deneyimlerimizden, ilişkilerimizden ve teknolojiden yararlanarak eğer mevcut sistemlerle sorun çözülemiyorsa ihtiyaca en uygun çözümleri hızla üretiriz.
Müşterilerimizin ve birbirimizin hayatını kolaylaştırmak için yeni fikirler, projeler geliştirir ve bu fikirleri hayata geçirmek için hızla harekete geçeriz.

Stratejilerimiz

“… Neşe de veren Boya” anlayışıyla müşterilerinin çalışmaktan huzur ve mutluluk duyduğu, standardizasyonu yüksek kalitede evrensel hizmet sunmak,
Kurumsal müşteri portföyüyle birlikte sektörel dağılım optimizasyonunu sağlamak,
Maksimum diyalog anlayışımızla daha hızlı termin ve konsinye uygulamasını da başarıyla gerçekleştirerek memnuniyet çıtasını en üst noktaya taşımak.
Etkin işletme yönetimini sağlamak.
Sektör ortalamalarının üstündeki büyüme trendinin sürdürülmesi
Sıfırlanmış iş kazası
Dünyada parmakla gösterilen hizmet anlayışı
Düşük maliyetli transport maliyetleri,
Sektör ortalamalarının altında satış ve dağıtım giderleri,
Stok kontrollerini kendi yapan sadık müşteriler
Kişisel gelişimin önemini bilen ve kendisini her gün geliştiren personeliyle firmasının kendisine kazandıracağı faydanın, kurumdan elde edeceği yararın yarattığı katma değerle orantılı olduğunu bilen ve bu anlayışı hayata geçiren mutlu çalışanlar.
Kazan kazan bilinciyle ortaklarına iş yaratan ve onların sunduğu networkle oluşan potansiyelden iş çıkaran ticari ataklık.
Sektöründe “ihracat yapan firmalar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bayrak taşıyıcısıdır” kimliğiyle; inandırıcılığı, ürün yelpazesi, hizmet/ürün kalitesi ve rekabetçi fiyatlarıyla tercih edilen, küresel ölçekte faal bir üretici olmak.

Temel Değerlerimiz
 • Müşteri memnuniyeti
 • Kuruma ve bireye saygı
 • İnnovasyon
 • Ekip ruhu
 • Liderlik
 • Dürüstlük
 • Adaletli olma
 • Verimlilik
 • Gizlilik
 • “Açık Kapı” Politikası